تحصیل در آلمان

به دلیل سطح علمی بالا و دانشگاه های دولتی رایگان، تحصیل در دانشگاه های آلمان هدف بسیاری از متقاضیان بین المللی می باشد. در کنار این موارد عوامل بسیاری همچون تنوع رشته های ارائه شده، همکاری دانشگاه ها با شرکت های متنوع و آماده شدن برای ورود به بازار کار، تحصیل در دانشگاه های آلمان ایده آل به نظر می رسد. دانشجویان بین المللی که در این کشور به تحصیل می پردازند با توجه به بازار کار مناسب، شانس بالایی برای کاریابی و اخذ اقامت آلمان خواهند داشت.

ماجراجویی را شروع کنی

همین حالا اقدام کن!

تحصیلات رایگان

به آلمان سلام کن!

سال و ترم های تحصیلی در آلمان شامل دو ترم میباشد:

ترم تابستان از 1 April تا 30 September (شروع رسمی کلاس ها از اواسط April تا اواسط June ، یعنی سه ماه).

ترم زمستانی از 1 October تا 31 March (شروع رسمی کلاس ها از اواسط October تا اواسط February ، یعنی چهار ماه).

پذیرش در اکثر رشته های تحصیلی فقط در ترم زمستانی امکان‌پذیر است. در نتیجه، جلسات راهنمایی قبل از ترم زمستانی بیشتر از ابتدای ترم تابستانی ارائه می شود.

هزینه تحصیل در آلمان

هزینه  تحصیل در دانشگاه فدرال آلمان تقریبا رایگان می باشد و ممکن است تنها حدود 200 یورو در هر ترم به دانشگاه پرداخت کنید. هزینه تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد نیز که از مقاطع پرطرفدار است در دانشگاه های دولتی آلمان رایگان است. با این حال دانشجویان باید قادر باشند سایر هزینه های زندگی خود را تامین نمایند. در سطح دکترا، شهریه تا سه سال (شش ترم) تحصیل در تمام دانشگاه های دولتی آلمان رایگان است.

فرم رزرو مشاوره

مراحل گرفتن ویزای تحصیلی

دریافت وقت مشاوره

مشاوره با کارشناس

مدارک مورد نیاز: شناسنامه، پاسپورت، آخرین مدرک تحصیلی

ارسال چک لیست مدارک سطحی متقاضی به کارشناس مربوطه

گزارش عملکرد

قرارداد

پرداخت %50 مبلغ

ارسال چک لیست مدارک تکمیلی متقاضی به کارشناس

ترجمه مدرک و کارشناسی آن

بدون حتی 1 نفر ریجکتی

گرفتن نامه پذیرش دانشگاه از یونی اسیست

پرداخت %25 مبلغ

وقت سفارت

صدور ویزا

زمان ارائه بیومتریک و مدارک به سفارت

پرداخت %25 مبلغ

سوالات متداول

نحوه پذیرش دانشگاه های آلمان چگونه است؟

نحوه پذیرش دانشجو در هر کدام از دانشگاه های آلمان متفاوت است. تعدادی از دانشگاه ها از طریق آزمون ورودی و تعدادی نیز با توجه به معدل و ریزنمرات، دانشجو جذب می کنند.

هزینه تحصیل در آلمان چقدر است؟
تحصیل در دانشگاه های دولتی آلمان شهریه ندارد و رایگان می باشد.
آیا امکان تحصیل رایگان در آلمان وجود دارد؟
بله. تحصیل در دانشگاه های دولتی در آلمان رایگان است.
آیا امکان کار حین تحصیل در آلمان وجود دارد؟
بله. امکان کار دانشجویی تمام وقت به مدت 120 روز در سال برای دانشجویان وجود دارد.
اخذ اقامت دائم آلمان پس از تحصیل چگونه است؟
دانشجویان پس از فازغ التحصیلی 18 ماه فرصت دارند که کار پیدا کرده و ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل کنند. پس از 5 سال کار در آلمان می توان اقامت دائم این کشور را درخواست کرد.
آیا امکان کار و تحصیل از طریق ویزای همراه وجود دارد؟
بله در ویزای همراه هیچ گونه محدودیتی در کار و تحصیل وجود ندارد.
آیا امکان اخذ بورسیه تحصیلی در آلمان وجود دارد؟
بورسیه تحصیلی آلمان فقط برای مقطع دکترا قابل اخذ می باشد؛ چرا که در مقاطع دیگر تحصیل رایگان است.
راه های مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل چیست؟
تحصیل در آلمان از گذشته به خصوص در سال های اخیر مورد توجه بسیاری از دانشجویان بوده است. دلایل زیادی من جمله سطح عملی بالا در دانشگاه های آلمان، نظام تحصیلی رایگان، ارائه خدمات علمی و آموزشی بسیار عالی، امکان تحصیل به دو زبان انگلیسی و آلمانی، شرایط بسیار خوب کار پس از پایان تحصیل و دلایل دیگری باعث شده است آلمان یکی از اولین انتخاب های مهاجرت و تحصیل باشد. البته توجه داشته باشید که تحصیل به تنهایی نمی تواند منجر به اخذ اقامت دائم آلمان شود و افراد برای تحقق این امر باید پس از پایان تحصیل خود در آلمان استخدام شوند و ویزای تحصیلی آلمان را به نوع کاری تغییر دهند. فارغ التحصیلان به مدت 18 ماه فرصت دارند که در آلمان بمانند و به جستجوی کار بپردازند در صورتی که نتوانند در این زمان در شغلی مرتبط با رشته تحصیلی خود مشغول به کار شوند باید کشور آلمان را ترک کنند.
تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی چگونه است؟

معمولا برای تحصیل لیسانس در دانشگاه های دولتی و رایگان آلمان، باید در کنکور ایران قبول شده باشید. اما موسسه فرصت خوبی را فراهم آورده است تا با دیپلم 12 ساله، بدون قبولی در دانشگاه سراسری ایران در دانشگاه های دولتی آلمان تحصیل کنید. در واقع دانش آموزانی که دیپلم ۱۲ ساله را در ایران اخذ نموده اند با دارا بودن مهارت زبان آلمانی در سطح می توانند در دوره زبان آلمانی و فاندیشن شرکت کنند و وارد مقطع کارشناسی شوند.

تحصیل در آلمان در مقطع کارشناسی ارشد چگونه است؟
مقطع کارشناسی ارشد در آلمان در بیشتر رشته ها به دو زبان انگلیسی و آلمانی ارائه می شود و دانشجویان می توانند با داشتن مدرک زبان انگلیسی آیلتس 6.5 به بالا و یا مدرک زبان آلمانی B2 در مقطع کارشناسی ارشد تحصیل نماید. هزینه تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد نیز همانند مقطع کارشناسی تقریباً رایگان می باشد و دانشجویان هزینه ای در حدود ۱۵۰ تا ۳۰۰ یورو در هر ترم به عنوان شهریه پرداخت می نمایند.
تحصیل در آلمان در مقطع دکترا چگونه است؟
در مقطع دکترا پذیرش با تأیید استاد راهنما انجام می پذیرد و در واقع کسانی می توانند در مقطع دکترا تحصیل نمایند که رزومه تحصیلی خوبی داشته باشند و از نظر استاد راهنما قابل تأیید باشند. همانطور که می دانید تحصیل در مقطع دکترا در آلمان به عنوان شغل پذیرفته شده است و دانشجویان با عملکرد مناسب خود در دانشگاه می توانند حقوق دریافت کنند و هزینه زندگی خود را تأمین نمایند. البته میزان این دستمزد به عملکرد دانشجو بستگی دارد و دستمزد همه دانشجویان به یک میزان نخواهد بود.
کار تحصیل آلمان چگونه است؟
کشور آلمان برای آن دسته از عزیزانی که به دنبال کار پس از تحصیل هستند، دوره هایی تحت عنوان کار تحصیل ارائه نموده است. دوره های کار تحصیل آلمان برای افرادی که دیپلم 12 ساله خود را گرفته اند و حداکثر تا سن 24 سال دارند، به این صورت هستند که متقاضی در کنار تحصیل در آلمان می تواند در این کشور به کار مرتبط با رشته خود به مدت 16 الی 20 ساعت مشغول شود. این دوره ها برای بیشتر رشته های تحصیلی ارائه می شوند. متقاضی با شرکت در این دوره ها علاوه بر تحصیل ارزان در آلمان (فقط می بایست شهریه دانشگاه را پرداخت کند و از پرداخت باقی هزینه ها معاف می باشد) ماهیانه 300 الی 500 یورو نیز حقوق دریافت خواهد کرد.
مهاجرت به آلمان از طریق دوره زبان ممکن هست؟
نوعی ویزای آموزشی برای مهاجرت به آلمان وجود دارد که افراد برای بهره مندی از این برنامه مهاجرتی، میبایست شرایط گذراندن دوره زبان آلمانی در آلمان به طور فشرده 3 تا 12 ماهه را داشته باشند. یکی از شرایط این است که افراد 18 ساعت از زمان خود را در هفته به آموزش زبان اختصاص بدهند.

متقاضیان با این نوع ویزا می توانند دانشگاه مورد نظر خود را انتخاب و ویزای تحصیلی دریافت کنند و اگر قصد ادامه تحصیل نداشته باشند، تا یک سال قادر به تمدید ویزای دوره زبان خواهند بود و این ویزا پشتوانه ای برای زندگی افراد حداقل به مدت یک سال در آلمان می باشد. البته تبدیل ویزای دوره زبان به ویزای تحصیلی به این شکل است که متقاضی بعد از گذراندن دوره زبان، به کشور مبداء بازگشته و مجدد درخواست ویزای تحصیلی بدهد. لازم به ذکر است که افراد به وسیله ویزای دوره زبان، نمی توانند در کشور آلمان، مشغول به کار شوند.

پرطرفدارترین روش مهاجرت به آلمان چیست؟
پرطرفدارترین روش مهاجرت به آلمان مهاجرت به آلمان از طریق تحصیل است.
چه افرادی می توانند ویزای تحصیلی کشور آلمان را دریافت کنند؟
کسانی که از دانشگاه های آلمان پذیرش داشته باشند یا منتظر دریافت پاسخ از دانشگاه مورد نظر در کشور آلمان باشند و یا این که بخواهند در دوره دکترا یا پروژه تحقیقاتی و پژوهشی شرکت کنند.
شرایط تحصیل پزشکی در آلمان چگونه است؟
برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد تحصیل پزشکی در آلمان با مشاورین موسسه تماس گرفته و یا مطلالب صفحه تحصیل پزشکی در آلمان را بخوانید.

بورسیه تحصیلی!

تحصیل در آلمان به همراه بورس تحصیلی

 

  • کمک هزینه تحصیلی

    سوپروایزر شما ممکن است برای کمک مالی حدود 1،250 یورو در هر ماه از بنیاد ملی علوم آلمانی (Studienstiftung des deutschen Volkes) به شما اعطا کند.

  • بورس تحصیلی DAAD

    خدمات بورس تحصیلی آلمان (Deutscher akademischer Austausch Dienst) برای دانشجویان خارجی برای تحصیل در رشته دکتری در آلمان، کمک هزینه تحصیلی را به مبلغ 1،200 یورو ارائه می دهد.

  • STIPENDIUM PLUS

    توسط گروهی از 13 سازمان ارائه شده است که در هر ماه برای دانشجویان بین المللی در آلمان هزینه ای بالغ بر 1،350 یورو ارائه می دهند.

زمان باقیمانده تا ثبت نام

روز

:

ساعت

:

دقیقه

:

ثانیه

فرم رزرو مشاوره

پشتیبانی دائمی

حتی آنسوی آبها

ما در موسسه مهاجرتی اوراسیا، این افتخار را داریم که با برنامه ریزی دقیق، نقشه راهی برای متقاضیان تحصیل در خارج از کشور ترسیم کنیم. تیم کارشناسان ما با مشاوره هوشمندانه و پشتیبانی مستمر، شما را در دستیابی به رویایتان یاری خواهند داد. موسسه مهاجرتی اوراسیا در جهت مشتری مداری و حفظ ارزش‌های خود حتی پس از مهاجرت شما، پشتیبانی و حمایت خود را ادامه خواهد داد. به مدت یکسال پس از مهاجرت کارشناسان ما در برلین همراه شما هستند تا بتوانید به شرایط زندگی در آلمان عادت کنید.

100 درصد ضمانت

اوراسیا مفتخر است اعلام کند تاکنون هیچ پرونده ریجکتی نداشته و تمام کلاینت‌ها به سلامت به آلمان مهاجرت کرده‌اند.

فرم رزرو مشاوره
مشاوره رایگان
سوالی دارید؟