چگونه وارد دانشگاه شوم؟

توسط | مه 31, 2022 | ادامه تحصیل در دانشگاه | 0 دیدگاه

برای تحصیل در دانشگاه‌های آلمان، باید احراز صلاحیت مدارک دانشگاهی انجام شده و صلاحیت مدارک دانشگاهی متقاضی تایید شود. اطلاع از مدارک مورد قبول دانشگاه‌ها و شرایط پذیرش آن‌ها را می‌توان از سایت DAAD پیگیری کرد.

دیپلم آلمان

ابیتور (Abitur) یا دیپلم آلمان همان مدرک فارغ‌التحصیلی از دبیرستان است و این مدرک معادل مدرک بین‌المللی تمامی دبیرستان‌های دنیا شناخته می‌شود.

 

مدرک دبیرستانی معتبر یا بین‌المللی ندارید احراز صلاحیت مدارک دانشگاهی

اگر مدارک تحصیلی مربوط به کشور مبدأ متقاضی با شرایط لازم برای ورود به دانشگاهی در آلمان مطابقت نداشته باشد، متقاضی باز هم این فرصت را دارد که در آلمان تحصیل کند. متقاضیان بین‌المللی می‌توانند دوره‌های مقدماتی به‌خصوصی را پیش از شروع دانشگاه خود بگذرانند.

 

این دوره می‌تواند شامل دروس زبان آلمانی و موضوعاتی باشد که با برنامۀ تحصیلی شخص مطابقت دارد. دورۀ یادشده معمولا یک‌ساله است و درصورت قبولی در آزمون پایان دوره، مدرک ورودی دانشگاه برای ورود به رشتۀ مدنظر وی صادر خواهد شد. اطلاعات بیشتر را می‌توان از وب‌سایت Studienkolleg پیگیری کرد.

تفاوت بین تحصیل در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد چیست؟

احراز صلاحیت مدارک دانشگاهی هر دو عنوان تحت عنوان چتر “آموزش عالی” به حساب می ایند، اما پس از صلاحیت مدارک دانشگاهی به سطوح مختلف صلاحیت مربوط می شوند. مقطع لیسانس برای فردی است که در آموزش عالی ثبت نام کرده و هنوز مدرک اول خود را نگرفته است.شخص فارغ التحصیل به هر دانشجویی می گویند که فراتر از مدرک اول خود در آموزش عالی مشغول باشد.

word image 19

در حالی که اکثر مدارک کارشناسی شامل سخنرانی ها و پروژه های گروهی است، دوره های تحصیلات تکمیلی بیشتر شامل مطالعه مستقل و مبتنی بر تحقیق است که در پایان نامه نهایی تکمیل می شود.

مدرک پایه و احراز صلاحیت مدارک دانشگاهی

مدرک پایه ترکیبی از یادگیری در محل کار و مطالعه آکادمیک می باشد. ارزش آن برابر با دو سوم مدرک لیسانس است – معادل مدرک HND یا DipHE، در سطح 5 RQF.

منبع:

Providing proof of secondary and higher education qualifications | Make It In Germany.Com

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان
سوالی دارید؟