پزشکی

توسط | مه 31, 2022 | مشاغل مورد تقاضا | 0 دیدگاه

درمقایسه با دیگر کشورها در جهان، آلمان سیستم مراقبتی و بهداشتی و پزشکی کارآمدتری دارد.

استفاده از آخرین روش‌های درمانی و لوازم پیشرفتۀ پزشکی باعث شده تا کیفیت سیستم مراقبتی و بهداشتی آلمان در سطح بسیار بالایی قرار بگیرد. کادر درمان در بیمارستان‌های کشور آلمان همواره در تلاشند تا بیماران از مراقبت‌های بهداشتی کاملی برخوردار باشند.

دیجیتالی‌شدن بخش‌های مختلف بهداشت و درمان فرصت‌های جدیدی را برای مهاجرت پزشکان به آلمان کرده است. لازم به ذکر است دیجیتالی‌شدن و امکانات مدرن در بیمارستان های این کشور موجب شده تا اطلاعات و پرونده‌های الکترونیکی بیماران جهت ارسال برای دکتران با سرعت خوبی انتقال یابد.

سیستم مراقبتی و بهداشتی در آلمان با بیشتر از ۵،۷ میلیون کارمند نیرو محرکه‌ای ارزشمند برای تشویق دکتران خارجی به کار در آلمان است. تعداد کارمندان سیستم بهداشت و درمان به‌طور مداوم در حال افزایش است و چیزی در حدود ۴۰۰هزار پزشک در آلمان مشغول کار درمان و مراقبت از بیماران هستند.

تقاضای پزشک در آلمان

از آن‌جا که بسیاری از دکتران آلمانی در حال بازنشسته شدن هستند، تقاضای مهاجرت پزشکان به آلمان از سوی این کشور افزایش یافته است. افراد واجد شرایط می‌توانند برای مهاجرت به آلمان درخواست دهند و این کشور نیز از مهاجرت پزشکان استقبال می‌کند. گفتنی است آلمان تمایل زیادی برای مهاجرت پزشکان عمومی و خانواده از خود نشان داده است؛ چرا که در برخی از مناطق به‌خصوص شرق آلمان یافتن پزشک جایگزین برای بخش‌های مراقبت و درمان و تکمیل کادر درمان راحت نیست. جالب است بدانید در ۱۰ سال گذشته تعداد پزشکان بین‌المللی آلمانی بیش‌تر از ۲ برابر شده است. مثلاً فقط در سال ۲۰۱۹، ۹۳۰۹ پزشک بین‌المللی مدارک خود را جهت احراز صلاحیت و درخواست مهاجرت به آلمان ارسال کرده‌اند. آمار یادشده نشان می‌دهد که پس از پرستاران، پزشکان دومین گروه پرجمعیتی بوده‌اند که درخواست مهاجرت به این کشور را داشته‌اند.

دکترها در آلمان فرصت‌های شغلی متنوعی برای اشتغال دارند؛ از کار در بیمارستان‌ها و کلینیک‌ها و مراکز درمانی شروع شده تا خانه‌های سالمندان وپرستاری در منزل را شامل می شود که پزشکان بین‌الملل می‌توانند در زمینه ی کاری خود مشغول به کار شوند. همچنین پزشکان بین‌المللی می‌توانند در مراکز نام‌برده مشغول شوند یا این‌که حتی کلینیک تخصصی خود را در آلمان راه بیاندازند. حوزه‌های دیگری نیز برای اشتغال پزشکان در آلمان وجود دارد؛ مانند تحقیقات و آموزش پزشکی و بخش‌های بهداشت عمومی و بیمه‌های درمانی. علاوه بر آن، پزشکان در مشاغلی همچون فناوری پزشکی یا صنعت داروسازی می‌توانند شاغل شوند. لازم به ذکر است پزشکان در آلمان بالاترین دستمزد را دریافت می‌کنند.

word image 14

نکتۀ جالب توجه این‌که تا سال ۲۰۲۰، حدود ۵۶هزار پزشک بین‌الملل توانسته‌اند به آلمان مهاجرت کنند و حدود ۲۹هزار نفر از پزشکان بین‌المللی در آلمان، از خارج از اتحادیه اروپا به این کشور مهاجرت کرده‌اند.

شرایط اولیه مهاجرت پزشکان به آلمان

متقاضیان اگر در رشتۀ پزشکی تحصیل کرد باشند و قصد مهاجرت به آلمان را دارند برای شروع به کار در آلمان نیاز به دریافت مجوز رسمی یاApprobation  دارند. پزشکان خارجی بدون اخذ مجوز رسمی نمی‌توانند در آلمان طبابت کنند. مجوز رسمی یاApprobation  به پزشکان اجازه می‌دهد تا بدون محدودیت در آلمان مشغول کار شوند. به‌منظور دریافت Approbation مدرک تحصیلی متقاضیان باید معادل‌سازی و ارزیابی شود. علاوه‌بر درخواست مجوز برای فعالیت پزشکی، متقاضیان باید آمادگی جسمانی و شایستگی فردی و دانش زبان آلمانی خود را اثبات کنند.

word image 15

ویزای مهاجرت پزشکان به آلمان

شهروندان اتحادیۀ اروپا، لیختن‌اشتاین، ایسلند، نروژ و سوئیس به دریافت ویزا و اجازۀ اقامت نیاز ندارند اما شهروندان دیگر کشورها نیازمند دریافت ویزا برای اقامت در آلمان هستند.

منبع:

Work As A Medical Doctor In Germany | Make It In Germany.Com

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان
سوالی دارید؟