قرارداد کاری در آلمان

توسط | مه 31, 2022 | قوانین کاری | 0 دیدگاه

قرارداد کاری استاندارد در آلمان قراردادی کتبی به‌شمار می‌رود که حاوی اطلاعاتی مانند حقوق و دستمزد و مرخصی‌های استحقاقی وی است. متقاضیان باید قبل از امضای قرارداد کاری، آن را به‌دقت مطالعه کنند. اگر موضوعی در قرارداد باشد که نامفهوم است می‌توانید از بخش منابع انسانی شرکت سوال کنید و اطمینان حاصل کنید تا تمامی اطلاعات صحیح باشند.

جزئیات قرارداد کاری در آلمان

هر قرارداد کاری در آلمان باید شامل موارد زیر باشد: نام و نشانی کارفرما و کارمند، تاریخ شروع و پایان قرارداد، مدت زمان دورۀ آزمایشی، محل کار کارمند، شرح وظایف، میزان حقوق و زمان پرداخت آن و میزان پاداش‌های مناسبتی، میزان ساعت کاری کارمند در هفته، مقدار مرخصی استحقاقی شخص و قراردادهای کار جمعی و شرکتی که به‌موجب این بند انجمن‌های کارفرمایان و اتحادیه‌های کارگری در تعیین میزان دستمزد و قوانین مشارکت دارند.

علاوه‌بر مواردی که ذکر شد بهتر است زمان دقیق پرداخت حقوق و دستمزد نیز در قرارداد کاری ذکر شود.

و از جمله عواملی است که باید در قرارداد کاری آورده شود. ناگفته نماند میزان حقوق ذکر شده در قرارداد کاری در آلمان مقداری ناخالص است و پس از کسر مالیات و حق بیمه‌های تامین اجتماعی و خدمات درمانی و بازنشستگی و بیکاری، کارمند حقوق خود را دریافت خواهد کرد.

word image 45

حق تعطیلی

همه کارمندان از نظر قانونی حق تعطیلات با دریافت دستمزد را دارند. اگر بصورت تمام وقت کار می کنید، می توانید حداقل ۲۰ روز در سال مرخصی داشته باشید. اگر به طورنیمه وقت یا کمتر از آن کار می کنید، روز های تعطیلات شما کمتر خواهد بود. با این وجود، در بسیاری از قراردادهای کار حق تعطیلات به طور مستقیم با کارفرما تنظیم می شو.
اگر در یک سال کاری  موفق به استفاده از تعطیلات سالانه خود نشده اید، می توانید تعطیلات باقی مانده خود را با خود درسال آینده استفاده کنید. اما باید حداکثر تا ۳۱ مارچ سال آینده از مرخصی باقی مانده استفاده کنید، در غیر این صورت لغو می شود.

منبع:

Work contract | Make It In Germany.Com

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان
سوالی دارید؟