دریافت ویزای ثبت شرکت

توسط | مه 31, 2022 | راه اندازی کسب و کار | 0 دیدگاه

رشد سریع دانش و پژوهش با همراهی متخصصان ماهر و آموزش دیده، آلمان را به کشوری مناسب برای علاقه‌مندان به علم و نوآوری بدل کرده است. مثلا سال ۲۰۲۰ آلمان با ۶۲،۱۰۵ درخواست ثبت اختراع توانسته است یکی از بالاترین آمارها را در میان کشورهای اروپایی از آنِ خود کند.

دریافت ویزای ثبت شرکت

به‌لطف قدرت خرید سرانۀ ۲۳،۷۶۶ یورویی مردم آلمان، این کشور میان کشورهایی با بیشترین قدرت خرید قرار می‌گیرد و این موضوع نشان‌دهندۀ آن است که ایده‌های جدید به‌راحتی می‌توانند در آلمان بازار کار پیدا کنند. گفتنی است بسیاری از شرکت‌های کوچک و متوسط نوپا در آلمان با نام عنوان Mittelstand فعالیت می‌کنند.

.

آلمان از زیرساخت‌های قوی حمل و نقل برخوردار است. حدود ۸۳۰هزار کیلومتر جاده و ۳۸هزار کیلومتر راه‌آهن و شبکۀ مخابراتی به‌روز از عواملی به‌شمار می‌رود که کارآفرینان تمایل دارند در آلمان کسب و کار خود را راه انداخته یا گسترش دهند.

اقتصاد باثبات برای دریافت ویزای ثبت شرکت

دلیل دیگر از پنج دلیل برای شروع کار در آلمان مربوط به سیاست و اقتصاد باثبات این کشور است. جالب است بدانید قانون از ایده‌های کارآفرینان در آلمان محافظت می‌کند. مالکیت معنوی از موضوع‌های مهم راه اندازی کسب و کار در آلمان است و قانون حق چاپ و قانون ثبت اختراع و قانون علائم تجاری به‌منظور محافظت از دارایی کارآفرینان تعریف شده است. علاوه‌بر این، سیاست‌های اقتصادی مشخصی نیز برای حافظت از ایده‌های عالی کارآفرینان به‌کار گرفته می‌شود. مثلاً قانون رقابت ضمانتی به کارآفرینان می‌دهد که رقیبان نتوانند دربارۀ محصولات ادعاهای دروغین داشته باشند.

word image 34 .

افزون‌بر آزادی رقابت، آزادی شهروندان از دغدغه های سیستم لیبرال دموکرات آلمان است. بر این اساس مردم تعیین می‌کنند نمایندگانشان چه کسانی باشند و تفکیک قوا نیز از سوء استفاده از قدرت جلوگیری می‌کند. مواردی که ذکر شد نشان‌دهندۀ اقتصاد پایدار آلمان است. خوب است بدانید تعداد کارکنان مشمول بیمه‌های تامین اجتماعی در آلمان طی سال های ۲۰۱۵ تا ۲۰۲۰ سه میلیون نفر افزایش یافت و به ۳۳،۳ میلیون نفر رسید.

اهمیت تنوع فرهنگ کارآفرینان بین‌المللی

از دیگر دلایلی که آلمان را به کشوری عالی برای شروع کسب و کار تبدیل می‌کند، تنوع فرهنگی آلمان است. کارآفرینان بین‌المللی می‌توانند شانس خوبی برای موفقیت در شروع ایده‌های شغلی‌شان در آلمان داشته باشند؛ چراکه آلمان کشوری مهاجرپذیر است. در سال ۲۰۲۰، بیشتر از ۱،۲ میلیون نفر به آلمان مهاجرت کرده‌اند و این افراد نیازها و خواسته‌های مشخصی دارند که ایده‌های عالی کارآفرینان می‌تواند پاسخگوی نیازهای مهاجران با فرهنگ‌های متنوع باشد. علاوه بر آن، کارآفرینان بین‌المللی با فرهنگ و زبان خود می‌توانند پاسخگوی بخش بزرگی از نیازهای مهاجران باشند. جالب است بدانید ۱۱درصد از شرکت‌های آلمانی صادرکننده هستند و حدود ۹۷درصد از این شرکت‌ها، کوچک و متوسط به‌شمار می‌روند.

دریافت بودجه

کارآفرینان با ایدۀ تجاری خود می‌توانند برای راه‌اندازی کسب و کار خود در آلمان اقدام کنند. مراکز مشاورۀ متعددی در آلمان برای شروع کسب و کار وجود دارد که به‌رایگان به راهنمایی کارآفرینان می‌پردازند. این مراکز به افراد دربارۀ شبکه‌های کاری مناسب اطلاعات می‌دهد و دربارۀ بودجه نیز افراد را راهنمایی می‌کند. ناگفته نماند دولت آلمان برنامه‌های حمایتی برای کارآفرینان درنظرگرفته است که درصورت وجود به کارآفرینان در این باره اطلاعاتی ارائه می‌شود. بنابراین دریافت حمایت‌های متنوع و بودجه دولتی را می‌توان یکی از پنج دلیل برای شروع کار در آلمان دانست.

word image 35

تنوع فرهنگی آلمان

علاوه بر کیفیت بالای زندگی در آلمان، تنوع فرهنگی این کشور و مردم‌دوستی مردم آلمان، برای مهاجران بین‌المللی حائز اهمیت است. بیشتر از ۱۰میلیون نیز غیر آلمانی، این کشور را خانۀ خود می‌دانند.  کیفیت بالای زندگی و دموکراسی پایدار نیز به همزیستی افراد با ملیت‌‌ها و فرهنگ‌های مختلف کمک بزرگی کرده است.

بیشتر از ۱۱،۶ میلیون خانوادۀ دارای فرزند در آلمان زندگی می‌کنند و به علت اهمیت فرزندآوری و همچنین حفظ منافع کارآفرینان و شرکت‌ها، امکانات بسیار خوبی از جمله مراکز مراقبت از کودکان در اختیار خانواده‌ها قرار می‌گیرد.

Five reasons to set up a business in Germany | Make It In Germany.Com

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان
سوالی دارید؟