درخواست کار در آلمان

توسط | مه 31, 2022 | درخواست کار در آلمان | 0 دیدگاه

آیا یک آگهی شغلی هیجان انگیز پیدا کرده‌اید و قصد ارسال درخواست کار در آلمان را دارند؟ پس زمان ارسال درخواست شما فرا رسیده است. در آلمان‌، مدارک معمولاً یا در یک فایل PDF به کمک یک ایمیل ارسال می شوند یا مستقیماً در وب سایت شغل مد‌نظر بارگذاری می شوند.

آگهی استخدام را با دقت بخوانید: معمولاً در پایان آگهی یک جمله وجود دارد که چه نوع تقاضایی مورد نیاز است و چه مدارکی باید ارائه شود. اینها معمولاً شامل یک نامه همراه، یک رزومه و منابع اضافی هستند.

cover letter/انگیزه نامه

cover letter اولین تصویر را از شما به شرکت ارائه می‌دهد. شما در ابتدا باید خود را معرفی کنید، دلیل علاقه خود به این شغل و نقاط قوتتان را شرح دهید. از نمونه کارهای قبلی خود استفاده کنید. سعی کنید خود را به گونه‌ای معرفی کنید که شما را از دیگران متمایز سازد. برای غنی کاردن این نامه میتوانید به این سوالات پاسخ دهید: چه چیزی شما را از بقیه متمایز می سازد؟ چرا شما فرد مناسبی برای این شغل هستید؟ علاوه بر این ، در مورد اینکه چرا می خواهید به طور خاص در این شرکت کار کنید نیز بنویسید.

رزومه

در رزومه (CV) شما مروری کلی بر حرفه شخصی و حرفه‌ای خود دارید. CV معمولاً دارای قالبی شبیه به جدول است. در آلمان، اغلب انتظار می رود که متقاضیان یک عکس در رزومه خود قرار دهند.

موارد زیر در CV ذکر می‌شوند:

اطلاعات شخصی: نام ، آدرس ، اطلاعات تماس
سابقه کار: یکی از عوامل مهم جهت درخواست کار در آلمان این است که در کدام شرکت ها کار کرده‌اید؟ موقعیت شما در آنجا چه بود، وظایف شما چه بود؟ این اطلاعات باید به ترتیب زمانی فهرست شوند – در ابتدا آخرین شغل شما ذکر می‌شود.
تحصیلات: کلیه اطلاعات مربوط به مدرسه، آموزش های حرفه‌ای، تحصیلات و آموزش های بعدی باید به صورت زمانی در اینجا ذکر شوند. نام مدارس و دانشگاه ها، دوره های تحصیلی و نمرات نهایی خود را با مدرکی که اخیراً کسب کرده‌اید شروع کنید.
مهارت های زبانی: به چه زبانهایی صحبت می کنید  و چه سطحی در این زبان‌ها دارید؟  از استانداردهای مرجع اروپایی  زبانها (CEFR) به عنوان راهنما استفاده کنید ، به عنوان مثال: “انگلیسی: C1”.
مهارتها و علایق خاص: آیا مهارتهای کامپیوتری یا علایق شخصی خاصی دارید که می‌تواند برای شغل شما مهم باشد؟ آیا تا به ‌حال فعالیت اجتماعی یا سیاسی داشته‌اید؟

word image 28

گواهینامه ها

در نهایت، مهمترین گواهینامه ها را به بخش اسناد در رزومه‌تان اضافه کنید. اینها ممکن است شامل گواهینامه های آموزش حرفه‌ای و همچنین مدارک تحصیلی مدرسه و دانشگاه شما باشد.  اگر از کارفرمایان قبلی توصیه نامه‌ای دارید، این موارد را نیز ضمیمه کنید.

مهم: بهتر است گواهینامه های خود را به آلمانی یا انگلیسی ترجمه کنید تا شرکت بتواند دستاوردهای شما را درک کند. برای فرآیند ترجمه زمان کافی بگذارید تا مهلت ها را از دست ندهید.

مصاحبه

به شما تبریک میگوییم، درخواست کار در آلمان پذیرفته شد  و آنها شما را برای مصاحبه دعوت کرده‌اند. مصاحبه فرصتی است تا شما و شرکت با یکدیگر بیشتر آشنا شوید. شما معمولاً با مدیر بخش خود و مدیر منابع انسانی ملاقات خواهید داشت.

آنها به احتمال زیاد در مورد CV شما ، انتظارات شما از شغل و حقوق و همچنین مهارت ها و علایق شما سوال خواهند کرد. آنها همچنین ممکن است بخواهند ببینند شما چقدر خوب به زبان آلمانی یا انگلیسی صحبت می کنید یا یک کار عملی به شما می سپارند. برخی ممکن است بپرسند چرا می خواهید در آلمان کار کنید و از زندگی خود در آلمان چه انتظاری خواهید داشت.

آماده سازی

برای آمادگی جهت انجام مصاحبه، باید قبل از آن اطلاعات مربوط به شرکت را مطالعه کنید، به عنوان مثال، در کدام کشورها فعال هستند یا گروه هدف چه افراد یا قشری ازجامعه هستند. همچنین چند پاسخ در مورد مهارت ها، نقاط قوت و ضعف خود تهیه کنید. همچنین ، درباره سوالاتی که می توانید از مصاحبه کننده خود بپرسید فکر کنید. اینگونه است که اشتیاق شما نشان داده خواهد شد.

جدا از محتوای مصاحبه، چند استاندارد بسیار مهم هستند که باید رعایت شوند: به موقع سر قرار حاضر شوید و تلفن همراه خود را خاموش کنید. لباس مناسب بپوشید، به عنوان مثال با کت و شلوار. با این حال ، از آنجا که کد لباس در هر صنعتی کمی متفاوت است، باید قبل از آن به خوبی تحقیق کنید.

word image 29

مرکز سنجش

اغلب شرکت ها دارای مراکز ارزیابی برای موقعیت‌های شغلی با مرتبه بالاتر نیز هستند. این یک نوع روش خاص جهت انتخاب که زمان بیشتری میبرد و جامع تر به وضعیت داوطلب می‌پردازد. چندین متقاضی وظایف خاصی را با هم انجام می دهند: به عنوان مثال، ممکن است از شما خواسته شود که در بحث های گروهی ایفای نقش کنید. به این ترتیب، شرکت می خواهد از نحوه برخورد شما با مشکلات، برخورد با موقعیت های استرس زا و استفاده از مهارت های نرم شما مطلع شود.

شما در آلمان زندگی نمی کنید؟

اگر دعوت نامه‌ای برای مصاحبه حضوری دریافت کردید، در مورد هزینه های سفر توضیح دهید. برای شرکت توضیح دهید که از خارج از کشور سفر می کنید و بپرسید که آیا باید هزینه بلیط و هتل را خودتان بپردازید یا این شرکت این هزینه ها را بر عهده می گیرد. همچنین می توانید بپرسید که آیا می توانید مصاحبه را به صورت تلفنی یا از طریق ویدئو کنفرانس انجام دهید. تفاوت زمانی را در نظر داشته باشید!

مشاورین ما در مجموعه اوراسیا، کنار شما هستند تا تمامی این مراحل به خوبی طی شود و شما وارد شغل مدنظر شوید.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان
سوالی دارید؟