آلمان کشوری مناسب برای تحقیق

توسط | مه 30, 2022 | فرصت تحقیقاتی در آلمان | 0 دیدگاه

در سراسر جهان، آلمان کشوری مناسب برای تحقیق شناخته می‌شود.
همین امر باعث شده تا مهاجرت به آلمان جهت تحقیق و پژوهش رو به افزایش باشد. تحقیق و توسعه نه تنها در نوآورترین شرکتهای آلمانی نقش مهمی دارد بلکه موسسات تحقیقاتی دانشگاه و غیر دانشگاهی نیز از شهرت بسیار خوبی برخوردار هستند. به همین دلیل است که دلایل متعددی برای انجام تحقیقات در آلمان و الگوبرداری از محققان مشهور آلمانی وجود دارد.
محققان آلمانی معروف
آبراهام رابینسون
توماس آپت
ویلی آپل
پتروس آپیانوس
مایکل آرتین
آرنولد شولتس
آلبرشت فیستر
فردیناند آیزنشتاین
شرکت های متعهد
در آلمان تحقیق و توسعه برای شرکتهای بزرگ و حتی مشاغل کوچک و متوسط بسیار مهم است. سرمایه گذاری در تحقیق و توسعه سالهاست که در حال افزایش است.
سال هاست که کشور المان در بخش تحقیق و توسعه سرمایه گذاری می کند شایان به ذکر است که در سال 2012 نزدیک به 54 میلیارد یورو در همین بخش توسط مشاغل سرمایه گذاری شده است.
در مقایسه با سایر کشورهای دیگر، هزینه های تحقیق و توسعه توسط بخش صنعت با سرعت بسیار پویایی در حال رشد است. طبق آمار در سال 2014 فقط 1.4 درصد در سراسر جهان و برای شرکت های آلمانی بیش از 11.3 درصد بوده است. پرکارترین بخش در اینجا بخش خودرو است، اما صنایع شیمیایی و مهندسی الکترونیک نیز به شدت به تحقیق و توسعه متعهد هستند.
word image 6
دانشگاه های برتر آلمانبرای مهاجرت به آلمان جهت تحقیق و پژوهش
دانشگاه های آلمان در سال 2012 حدود 14 میلیارد یورو در تحقیق و توسعه، سرمایه گذاری کرده اند. از سال 2005 دولت آلمان از طریق کمک مالی به ایجاد شرایط کار بهتر برای محققان جوان در آلمان و خارج از کشور کمک می کند. بیش از 4 میلیارد یورو از سال 2005 به بخش محققان جوان بودجه اعطا شده است.
ابتکار تعالی در حال حاضر از 39 دانشگاه بودجه دریافت می کنند. برای یافتن پست های بیشتر در مورد دانشگاه های آلمان می توانید به وب سایت بنیاد تحقیقات آلمان مراجعه کنید.
موسسات تحقیقاتی غیر دانشگاهی مشهور
علاوه بر صنعت و دانشگاه ها، موسسات تحقیقاتی غیر دانشگاهی در آلمان نیز فرصت های کاری خوبی را برای مهاجرت به آلمان جهت تحقیق و پژوهش بین المللی ارائه می دهند.
اینها شامل موسساتی است که توسط دولت های فدرال، ایالتی (محلی) و همچنین سازمانهای غیرانتفاعی خصوصی با بودجه عمومی تأمین می شوند به عنوان مثال  Fraunhofer-Gesellschaft، انجمن ماکس پلانک،انجمن هلمولتز و انجمن لایب نیتس است. بابیش از60 واحد تحقیقاتی، Fraunhofer-Gesellschaft بزرگترین سازمان تحقیقات کاربردی در اروپا است.
Fraunhofer-Gesellschaft( مهاجرت به آلمان جهت تحقیق و پژوهش)
این نهادهای تحقیقاتی سطح بالایی را در بسیاری از حوزه های مختلف انجام می دهند مانند: بخش محیط زیست و انرژی، پزشکی و علوم انسانی یا به عنوان ارائه دهنده خدمات برای بخشهای عمومی، سیاسی و صنعتی.

0 دیدگاه

یک دیدگاه بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

مشاوره رایگان
سوالی دارید؟